
Sursa: MESAJ.md
Joi, la 30 septembrie, cele două puncte mobile de vaccinare anti-COVID, troleibuzul și autobuzul, vor fi amplasate în sectorul Buiucani al capitalei și în orașul Durlești. Doritorii de ase imuniza se pot apropia în intervalul orelor 10:00-18:00, informează Primăria Chișinău.
Așadar, troleibuzul se va afla joi în sectorul Buiucani, Calea Ieșilor, adiacent Parcul „La Izvor”, iar autobuzul se va deplasa în orașul Durlești, str. Tudor Vladimirescu, 62, adiacent magazin „Linella”.
Cetățenii au posibilitatea de a se imuniza la cele două puncte de vaccinare mobile până la sfârșitul lunii septembrie. Oamenii pot identifica ușor unitățile, după inscripțiile pe partea exterioară a acestora, în susţinerea Campaniei de vaccinare anti-COVID-19.
Comentarii ()